Pythonda dist-paketleri ile site-paketleri arasındaki fark nedir?

Dist paketleri dizinine yüklenen paketler ile site paketleri dizini arasındaki fark nedir? dist-packages Debian’a özgü bir düzendedir, Ubuntu gibi Debian türevlerinde de bulunur.

Dist paketleri dizinine yüklenen paketler ile site paketleri dizini arasındaki fark nedir?

dist-packages Debian’a özgü bir düzendedir, Ubuntu gibi Debian türevlerinde de bulunur. Modüller, Debian paket yöneticisinden dist-packages konuma geldiklerinde yüklenirler:

/usr/lib/python2.7/dist-packages

easy_install ve pip gibi paket yöneticileri de aynı şekilde paketleri dist-packages konuma koyarlar. Ancak dosyalar bu sefer aşağıdaki dizine konulur:

/usr/local/lib/python2.7/dist-packages

site paketleri yerine dist paketleri. Debian paketlerinden yüklenen üçüncü taraf Python yazılımı, site paketlerine değil, dist paketlerine girer. Bu, sistem Python ile el ile yükleyebileceğiniz kaynaktan gelen Python yapıları arasındaki çakışmayı azaltmak içindir.

Debian Python Wiki’den

Bu, Python’u kaynaktan el ile yüklerseniz, site paketleri dizinini kullandığı anlamına gelir. Bu sayeded iki kurulumu ayrı tutmamız sağlanır.

Bu yazı topluluk tarafından oluşturuldu. Lisans bilgisine bakabilirsiniz. Yanlış veya eksik bilgileri düzenlemek için github üzerinden katkıda bulunabilirsiniz.

Kategoriler: Yazı, Python

Okumaya devam et!

Python101 – Mantık İfadeleri (Boolean)

Bir örnekle başlayalım (yazmanız gerekmiyor): Bu kodun çıktısı aşağıdaki gibi: Ne oldu? Yukarıdaki program bir sürü komik görünümlü print ifadesinden oluşuyor.

Python’da bir nesnenin yinelenebilir olduğu nasıl anlaşılır?

Elimde bir obje olsun ve bu objenin yinelenebilir olup olmadığını merak ettiğimi varsayalım.

Python dilim notasyonunu anlama

Dilim notasyonu aslında oldukça basit: Yukarıdakilerden herhangi biriyle kullanılabilecek diğer bir değer de adim: Hatırlanması gereken önemli bir nokta son değerinin dilimde olmayan ilk değeri temsil etmesi.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

koddla
Tema Mundana by WowThemes.net.