HTML Tabloları

HTML’de çok yaygın bir işlem de verileri tabloda göstermektir.

HTML’de çok yaygın bir işlem de verileri tabloda göstermektir. Neyseki HTML bu amaç için bir dizi öğeye ve özniteliğe sahiptir. Küçük bir CSS yardımıyla HTML kullanarak okul ders planınız, yerel yüzme havuzunuzdaki zaman çizelgeniz veya futbol takımınızla ilgili istatistikler gibi birçok bilgiyi görüntüleyebilirsiniz. Bu kılavuzda HTML kullanarak tablo verilerini yapılandırma hakkında bilmeniz gereken şeyleri inceleyeceğiz.

Önkoşullar

Bu kılavuza başlamadan önce, HTML’nin temellerini zaten öğrenmiş olmanız gerekir – bkz HTML’e Giriş .

Not: Kendi dosyalarınızı oluşturamadığınız bir bilgisayar/tablet/başka bir cihaz üzerinde çalışıyorsanız, kod örneklerini (çoğunu) çevrimiçi bir kodlama programında deneyebilirsiniz: JSBin veya Glitch‘i deneyebilirsiniz.

Bu kılavuz aşağıdaki makaleleri içerir:

HTML tabloları: Temel bilgiler

Bu makalede HTML tablolarında satırlar, hücreler ve başlıklar ile birlikte hücrelerin birden çok sütuna ve satıra yayılması gibi temel bilgileri öğreneceğiz. Aynı zamanda tablolarımızı görsel olarak süslemek için kullanacağımız CSS özelliklerine göz atacağız.

HTML tabloları: Gelişmiş özellikler ve erişilebilirlik

Bu kılavuzdaki ikinci makalede, HTML tablolarının bazı daha gelişmiş özelliklerine ve ayrıca görme engelli kullanıcılar için tabloların erişilebilirliğine bakıyoruz.

değerlendirmeler

Gezegen verilerini yapılandırma

Tablo değerlendirmemizde size güneş sistemimizdeki gezegenler hakkında bazı veriler sağlıyor ve bunları bir HTML tablosunda yapılandırmanızı istiyoruz.

Bu yazı topluluk tarafından oluşturuldu. Lisans bilgisine bakabilirsiniz. Yanlış veya eksik bilgileri düzenlemek için github üzerinden katkıda bulunabilirsiniz.

Kategoriler: Kılavuz, HTML

Okumaya devam et!

HTML temelleri

HTML (Hypertext Markup Language), bir web sayfasını ve içeriğini yapılandırmak için kullanılan koddur.

HTML’de bir öğeyi başka bir öğenin içine taşımak

Bir div öğesini başka bir div’in içine taşıyalım.

Bir web sitesi oluşturmak için hangi yazılıma ihtiyacım var?

Bu makalede bir web sitesini düzenlerken, yüklerken veya görüntülerken hangi yazılım bileşenlerine ihtiyacınız olduğuna bakacağız.

HTML5 localStorage’da Nesne Depolama

Html5’te bir JavaScript nesnesi depolamak istiyorum, ancak nesnemiz görünüşe göre bir dizeye dönüştürülüyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

koddla
Tema Mundana by WowThemes.net.