koddla

Yazılımcıları bilgi ile güçlendirir.

HTML Tabloları

HTML’de çok yaygın bir işlem de verileri tabloda göstermektir. Neyseki HTML bu amaç için bir dizi öğeye ve özniteliğe sahiptir. Küçük bir CSS yardımıyla HTML kullanarak okul ders planınız, yerel yüzme havuzunuzdaki zaman çizelgeniz veya futbol takımınızla ilgili istatistikler gibi birçok bilgiyi görüntüleyebilirsiniz. Bu kılavuzda HTML kullanarak tablo verilerini yapılandırma hakkında bilmeniz gereken şeyleri inceleyeceğiz.

Önkoşullar

Bu kılavuza başlamadan önce, HTML’nin temellerini zaten öğrenmiş olmanız gerekir – bkz HTML’e Giriş .

Not: Kendi dosyalarınızı oluşturamadığınız bir bilgisayar/tablet/başka bir cihaz üzerinde çalışıyorsanız, kod örneklerini (çoğunu) çevrimiçi bir kodlama programında deneyebilirsiniz: JSBin veya Glitch‘i deneyebilirsiniz.

Bu kılavuz aşağıdaki makaleleri içerir:

HTML tabloları: Temel bilgiler

Bu makalede HTML tablolarında satırlar, hücreler ve başlıklar ile birlikte hücrelerin birden çok sütuna ve satıra yayılması gibi temel bilgileri öğreneceğiz. Aynı zamanda tablolarımızı görsel olarak süslemek için kullanacağımız CSS özelliklerine göz atacağız.

HTML tabloları: Gelişmiş özellikler ve erişilebilirlik

Bu kılavuzdaki ikinci makalede, HTML tablolarının bazı daha gelişmiş özelliklerine ve ayrıca görme engelli kullanıcılar için tabloların erişilebilirliğine bakıyoruz.

değerlendirmeler

Gezegen verilerini yapılandırma

Tablo değerlendirmemizde size güneş sistemimizdeki gezegenler hakkında bazı veriler sağlıyor ve bunları bir HTML tablosunda yapılandırmanızı istiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top