CSS: İlk adımlar

CSS (Basamaklı Stil Sayfaları), web sayfalarını biçimlendirmek ve düzenlemek için – örneğin, içeriğinizin yazı tipini, rengini, boyutunu ve aralığını değiştirmek, birden çok sütuna bölmek veya animasyonlar ve diğer dekoratif özellikler eklemek için – kullanılır.

CSS (Basamaklı Stil Sayfaları), web sayfalarını biçimlendirmek ve düzenlemek için – örneğin, içeriğinizin yazı tipini, rengini, boyutunu ve aralığını değiştirmek, birden çok sütuna bölmek veya animasyonlar ve diğer dekoratif özellikler eklemek için – kullanılır. Bu kılavuz, CSS’in nasıl çalıştığına, sözdiziminin nasıl göründüğüne ve HTML’ye stil eklemek için CSS’i nasıl kullanmaya başlayabileceğinize ilişkin temel bilgilerle CSS ustalığına giden yolunuza nazik bir başlangıç ​​sağlar.

Önkoşullar

Bu modüle başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler:

  1. Bilgisayar kullanma ve Web’i pasif olarak kullanma (yani webde dolaşma, içeriği inceleme) ile ilgili temel aşinalık.
  2. Temel yazılımı yükleme bölümünde ayrıntılı olarak açıklandığı gibi temel bir çalışma ortamı ve Dosyalarla başa çıkma bölümünde ayrıntılı olarak açıklandığı gibi dosyaların nasıl oluşturulup yönetileceğine ilişkin bir anlayış.
  3. HTML’ye Giriş modülünde tartışıldığı gibi HTML’ye temel aşinalık.

Not : Kendi dosyalarınızı oluşturamadığınız bir bilgisayar/tablet veya başka bir cihaz üzerinde çalışıyorsanız, kod örneklerini (çoğu) JSBin veya Glitch gibi çevrimiçi bir kodlama programında deneyebilirsiniz.


Bu kılavuz, size CSS’in temel teorisini öğretecek ve bazı becerileri test etmeniz için fırsatlar sağlayacak aşağıdaki makaleleri içerir.

CSS nedir?

CSS (Basamaklı Stil Sayfaları), harika görünen web sayfaları oluşturmanıza olanak tanır. Bu makale CSS’nin ne olduğunu basit bir sözdizimi örneğiyle açıklar ve ayrıca dille ilgili bazı önemli terimleri de verir.

CSS’ye başlarken

Bu yazıda basit bir HTML belgesi alıp ona CSS uygulayacağız, bu arada dil hakkında bazı pratik şeyler de öğreneceğiz.

CSS nasıl yapılandırılır

Artık CSS’nin ne olduğunu ve CSS’yi kullanmanın temellerini öğrendiğimize göre, dilin yapısına biraz daha derinlemesine bakabiliriz. Burada tartışılan kavramların birçoğuyla zaten tanıştık; Daha sonraki kavramları kafa karıştırıcı bulursanız, özetlemek için buraya dönebilirsiniz.

CSS nasıl çalışır?

CSS’nin temellerini, ne işe yaradığını ve basit stil sayfalarının nasıl yazılacağını öğrendik. Bu derste, bir tarayıcının CSS ve HTML’yi alıp nasıl bir web sayfasına dönüştürdüğüne bakacağız.

Değerlendirme

Yeni bilgilerinizi kullanın

Son birkaç derste öğrendiğiniz şeylerle CSS kullanarak basit metin belgelerini biçimlendirebileceğiz. Bu değerlendirmede sayfamıza kendi stilimizi ekleyip neler olacağını göreceğiz.

Bu yazı topluluk tarafından oluşturuldu. Lisans bilgisine bakabilirsiniz. Yanlış veya eksik bilgileri düzenlemek için github üzerinden katkıda bulunabilirsiniz.

Kategoriler: Kılavuz, CSS, CSS İlk Adımlar

Okumaya devam et!
Sonraki Yazı: CSS nedir?

CSS (Basamaklı Stil Sayfaları), harika görünen web sayfaları oluşturmanıza olanak tanır.

Uygulama – CSS’de süslü antetli kağıt oluşturma

Antetli kağıda mektup yazmak doğru bir izlenim bırakmak için iyi bir başlangıç ​​olabilir.

CSS nasıl yapılandırılır

Artık CSS’nin amacını ve kullanımını anlamaya başladığınıza göre, CSS’nin yapısını inceleyebiliriz.

Tür, sınıf ve kimlik seçicileri

Bu makalede muhtemelen en sık kullanacağınız en basit seçicilerden bazılarını inceleyeceğiz.

Flex Öğeleri Boyutlandırma

Bu kılavuzda, flex öğelerine uygulanan ve ana eksen boyunca öğelerin boyutunu ve esnekliğini kontrol etmemizi sağlayan üç özelliği inceleyeceğiz: flex-grow, flex-shrink ve flex-basis.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

koddla
Tema Mundana by WowThemes.net.